Home Haber AA: “Özgür Suriye Ordusu, Cerablus’un merkezinin girişine ulaştı”
AA: “Özgür Suriye Ordusu, Cerablus’un merkezinin girişine ulaştı”

AA: “Özgür Suriye Ordusu, Cerablus’un merkezinin girişine ulaştı”

0
0

Anadolu Ajansı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Cerablus bölgesine başlattığı ‘Fırat Kalkanı’ harekatında, Özgür Suriye Ordusu’nun Keklice’yi IŞİD’ten aldığını duyurdu. Doğan Haber Ajansı, Özgür Suriye Ordusu’nun Keklice’den sonra Tel Şair, Elvaniye ve Göğüncük köylerini de IŞİD’den aldığını söyledi. Operasyonlarda 46 IŞİD’li öldürüldü. AA, ÖSO unsurlarının Cerablus merkezinin girişine ulaştıklarını bildirdi ÖSO komutanı “IŞİD, Cerablus çevresindeki köylerden çekilerek güneye ilerliyor” dedi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, sabaha karşı Cerablus bölgesinin terör örgütü DAEŞ militanlarından temizlenmesi amacıyla başlatılan harekat güvenli biçimde devam ediyor.

ÖSO, Türkiye sınırından yaklaşık 3 kilometre güneyde kalan ve Cerablus ilçe merkezinin yaklaşık 5 kilometre batısındaki Keklice köyünü, zırhlı birlikler eşliğinde IŞİD’den aldı.

Keklice köyüne yerleşen ÖSO buradan doğu yönündeki ilçe merkezine ilerleyebilmek için köyün çevre güvenliğini oluşturuyor.

TSK da Cerablus bölgesindeki DAEŞ hedeflerini savaş uçakları ve obüs toplarıyla ateş altında tutmayı sürdürüyor.

ÖSO güçlerinin zırhlı birlikler eşliğinde Cerablus merkezine doğru hareket etmesi bekleniyor.

Doğan Haber Ajansı, Özgür Suriye Ordusu’nun Keklice’den sonra Cerablus yakınlarındaki Kıvırcık köyünü de aldığını duyurdu.

Powered by themekiller.com