Home Haber ‘Adalet Yürüyüşü’nde 16. gün: Kılıçdaroğlu, Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret etti
‘Adalet Yürüyüşü’nde 16. gün: Kılıçdaroğlu, Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret etti

‘Adalet Yürüyüşü’nde 16. gün: Kılıçdaroğlu, Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret etti

0
0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 16. gününe 24 Ocak 2001’de Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevini yürüttüğü sırada uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret ederek başladı.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’ 16. gününe girdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Adalet Yürüyüşü”nün 16. gününe başlamadan önce, 24 Ocak 2001’de Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevini yürüttüğü sırada uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret etti.

Okkan’ın mezarına çiçek bırakan ve dua eden Kılıçdaroğlu şu açıklamayı yaptı:

“Gaffar Okkan Diyarbakır’da terörün en yoğun olduğu dönemde görev yapan bir emniyet müdürüydü. Onun kararlılığı ve tutumu sadece Diyarbakır’da değil, Türkiye’nin her köşesinde takdir toplamıştır. Terörle mücadelede halkın desteğine rağmen halkla terörü ayırma noktasında Gaffar Okkan’ın kararlılığı gerçekten dikkat çekicidir. Öldürüldüğünde bütün Diyarbakır yas tuttu. Çocuklarının adlarını Gaffar koydu. Kendisini rahmetle anıyoruz. Şükranla anıyoruz. Gaffar Okkan’ın unutmayacağız. Terörden çok çektik, acı çektik. Analar ağlamasın diye söylemlerde bulunduk. Şiirler okuduk, ağıtlar yaktık. Terör hala can yakıyor. Özellikle terörle mücadele konusunda emin olun son derece samimiyiz ve her ortamda dile getirdim. Biz size her türlü desteği vermeye hazırız bu konuda dedik. Kendi topraklarımızda adalet ve huzur istiyoruz dedik.”

Powered by themekiller.com