Home Haber ‘Adalet Yürüyüşü’nde 17. gün: Kimlik ayrımı yapmaksızın adaletli davranalım
‘Adalet Yürüyüşü’nde 17. gün: Kimlik ayrımı yapmaksızın adaletli davranalım

‘Adalet Yürüyüşü’nde 17. gün: Kimlik ayrımı yapmaksızın adaletli davranalım

0
0

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 16. gününde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet duygusunu yüceltelim. Adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik ayrımı yapmaksızın, inanç ayrımı yapmaksızın, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın, hep birlikte kardeşçe, huzur içinde yaşayalım” dedi.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’ 16. gününe girdi. Yürüyüş öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Bugün aynı zamanda çevre günü, doğa günü. Allah’ın yarattığı kainatın kendi içinde bir dengesi ve bir adaleti vardır” diye konuştu.

Bu adaletin insanoğlu tarafından bozulduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, adalet duygusunun 7’den 70’e herkes tarafından kabul edilmesini istediklerini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, “Adalet duygusunu yüceltelim. Adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik ayrımı yapmaksızın, inanç ayrımı yapmaksızın, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın, hep birlikte kardeşçe huzur içinde yaşayalım. Bunun en temel yolu, adalettir, adalettir, adalettir” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Alanya’da orman yangını meydana geldiğini anımsatarak, yangının kısa süre içerisinde kontrol altına alınması temennisinde bulundu. Herkesin ormana saygı duyması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, ormanların olmadığı bir ülkede rahat nefes alınamayacağını kaydetti. Adalet için yürüdüklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, kendisini yalnız bırakmayan herkese yürekten teşekkür ettiğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamalarının ardından beraberindekilerle yürüyüşüne başladı.

Şafak Pavey ve Aslı Erdoğan da katıldı

T24’ün aktardığına göre; korteje bugün, ‘Antikapitalist Müslüman’ olarak tanınan ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, yazar Aslı Erdoğan ve CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey de katıldı. Eliaçık, daha önce yürüyüşe “HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevine kadar sürmesi hâlinde” katılacağını açıklamıştı. İlerleyen saatlerde Beşiktaşlı taraftarların da korteje katılması bekleniyor.

Powered by themekiller.com