Home Haber ‘Adalet Yürüyüşü’nde 19. gün: Küfür edilse güzel bir söz olarak kabul edelim
‘Adalet Yürüyüşü’nde 19. gün: Küfür edilse güzel bir söz olarak kabul edelim

‘Adalet Yürüyüşü’nde 19. gün: Küfür edilse güzel bir söz olarak kabul edelim

0
0

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19. gününde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Özellikle İstanbul’a yaklaşırken bazı provokasyon duyumları geliyor. Bir provokasyonla karşılaştığınızda lütfen ama lütfen sadece alkışlayınız. Biz bir ideal için bir dava için yürüyoruz. Dolayısıyla bize taş da atılsa biz onu gül olarak kabul edelim” diye konuştu.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’ 19. gününe girdi. Yürüyüşe başlamadan önce konuşan ve provokasyon söylentilerine dikkat çeken Kemal Kılıçdaroğlu, “Özellikle İstanbul’a yaklaşırken bazı provokasyon duyumları geliyor. ‘Provokasyon olacak’ diye. Zaten söylüyoruz. Otobüslerden duyuruyoruz. Bir provokasyonla karşılaştığınızda lütfen ama lütfen sadece alkışlayınız. Biz bir ideal için bir dava için yürüyoruz. Dolayısıyla bize taş da atılsa biz onu gül olarak kabul edelim. Küfür edilse güzel bir söz olarak kabul edelim. Çocuklarımız için geleceğimiz için adalet için yürüyoruz” dedi.

“Biz zulmün karşısındayız. Mazlumun yanında olmak, haklıyı savunmak bizim temel görevimizdir” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bu yürüyüşü yapmamızın temel nedeni de haksızlıkların çuvala sığmayacak boyutlara ulaşmasıdır. Suçlayan aynı kişi, yargılayan aynı kişi, eğer yargıcın önünde giydiği cübbede ilik ve düğme yoksa her türlü baskıya direndiği içindir. Adaletli davranacağı içindir. O nedenle biz adalet yürüyüşüne aynı kararlılıkla devam ediyoruz.”

HDP heyeti de katılacak

Adalet Yürüyüşü’ne bir heyetle destek ziyaretinde bulunma kararı alan HDP de yürüyüşe Kandıra’da “Eş başkanlar için adalet” dövizleriyle katılacak. HDP heyeti korteje, partinin eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi önünden katılacak.

Heyette HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Eş Genel Başkan Yardımcıları Saruhan Oluç, Sezai Temelli; MYK üyeleri Beyza Üstün, Murat Mıhçı; HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım’la milletvekilleri Celal Doğan, Erol Dora, Ertuğrul Kürkçü, Feleknas Uca, Mithat Sancar ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk yer alıyor.

Powered by themekiller.com