Home Haber Adalet Yürüyüşü’nde miting günü
Adalet Yürüyüşü’nde miting günü

Adalet Yürüyüşü’nde miting günü

0
0

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün sonuna gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 18.00’de Maltepe’de düzenleyeceği mitingle eylemini sonlandıracak

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’ 25. gününe girdi. Toplam 417 kilometre katedilen yürüyüş bugün saat 18.00’da düzenlenecek Maltepe mitingiyle sona erecek. Mitinge yaklaşık 1 milyon kişinin katılması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu dün yaptığı açıklamada, “Maltepe’deki miting alanında bayrak, atatürk posteri ve adalet bayrağı dışında hiç bir bayrak istemiyoruz. ‘Altı Ok’lu bayrak bile istemiyoruz. Başka bayrak getirenleri provokatör olarak değerlendiriyoruz. Güvenlik güçlerini de uyarıyorum, başka bayrak kabul etmeyiniz. Basından arkadaşlara da yürekten teşekkür ediyorum.” demişti.

Kılıçdaroğlu miting öncesi konuştu: Erdoğan 2019’da gidecektir

Kılıçdaroğlu 452 kilometrelik yürüyüşün ardından bugün Maltepe’de yapılacak miting öncesinde DW Türkçe’nin sorularını yanıtladı. Yol boyunca, 4 ayakkabı eskittiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, DW Türkçe ile hapisteki gazeteci Deniz Yücel’in kendisine gönderdiği mektubu da paylaştı.

Yürüyüş dolayısıyla kendisi ve hapisteki meslektaşları adına Kılıçdaroğlu ve yürüyen herkese teşekkür eden Yücel’in mektubunda şu ifadeler yer aldı: “Adalet yürüyüşü ile çok doğru bir yerden vurgu yaparak sadece beni değil, haksız yere hapiste yatan tüm gazeteci meslektaşlarımı heyecanlandırdınız. Bunun için size ve sizinle yürüyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnanıyorum ki, adalet cesaret ile inşa edilecek. Bu bağlamda, yolun geri kalan kısmı için, hem miting, hem miting sonrası süreç için yolunuzun açık olmasını dilerim.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da eleştiren Kılçdaroğlu, “Ben, Erdoğan’da şunu gördüm: Devletin tüm olanaklarına rağmen, referandum sonucunda, yüzde 50’yi yakalayamadı. YSK’daki çeteyle ancak bu sonuca ulaşabildi. 2019’da kendisinin gideceğini görüyor. 2019 korkusuyla toplumu baskılıyor. Ama ne yaparsa yapsın Erdoğan 2019’da gidecektir.” dedi.

CHP’den ulaşım rehberi

İstanbul’un farklı noktalarından mitinge katılmak isteyenler için CHP tarafından bir ulaşım rehberi yayımlandı. Rehberde CHP ilçe örgütlerinin kaldıracağı servis araçları ve iletişim numaraları ile karadan ve denizden toplu taşıma araçları ile gelecek olanlar için de alternatif güzergahlar tarif ediliyor

Powered by themekiller.com