Home Haber “Ağabeyim Şaban Dişli 18 Temmuz için Erdoğan’dan randevu almıştı”
“Ağabeyim Şaban Dişli 18 Temmuz için Erdoğan’dan randevu almıştı”

“Ağabeyim Şaban Dişli 18 Temmuz için Erdoğan’dan randevu almıştı”

0
0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli, darbe girişiminde rol almadığını iddia etti. Dişli buna kanıt olarak ise 18 Temmuz’da Erdoğan’la randevusu olmasını ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın darbe sonrası kendisini helikoptere almasını gösterdi.

Darbe suçlamasıyla yargılanan Mehmet Dişli, 18 Temmuz günü için Erdoğan’dan randevu aldığını ve ‘TSK’nın stratejik dönüşümü’ konulu 466 projeye ilişkin brifing vereceğini söyledi. Sözcü’den Asuman Aranca’nın haberine göre, Dişli savcılıkta verdiği ek ifadesinde, “Randevuyu ağabeyim Şaban Dişli aldı. Genelkurmay’ın Etimesgut’taki ay-yıldız şeklindeki binaya taşınma projesini de sunacaktım. Cuma günü darbe yapılacaksa, neden 2 gün sonrası için Cumhurbaşkanı’ndan randevu alayım? Madem şüpheliyim, o zaman Hulusi Akar niçin beni helikopterine alıp Çankaya Köşkü’ne götürdü?” diye sordu.

Dişli’nin ifadesinden bir bölüm şöyle:

“Projeleri anlatmak için Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan 18 Temmuz tarihi için randevu da alınmıştı. Bu randevuyu ağabeyim Şaban Dişli almıştı. Bu konuda kendisi dinlenebilir. Eğer ben cuma günü darbe yapacaksam neden iki gün sonrası için Cumhurbaşkanı’mızdan projeleri anlatmak için randevu alayım? FETÖ’cü değilim, asılsız iftira mahiyetindedir.”

‘AKAR’LA AYNI KONUMDA OLMAM GEREKİR’

“Olaylar süresince Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile beraberdim. O hangi konumdaysa benim de o konumda olmam gerekir. Ben darbeyi engellemek için ve Genelkurmay Başkanı’nın can güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa yaptım. Madem ben bu olayda şüpheliydim, o zaman Genelkurmay Başkanı Akar niçin beni helikopterine alıp Çankaya Köşkü’ne götürdü ve burada kriz masasında yaklaşık 7 saat görev yapmama izin verdi?”

Powered by themekiller.com