Home Haber Alman Stern dergisi: Türkiye muhabirimizin akreditasyonu uzatılmıyor
Alman Stern dergisi: Türkiye muhabirimizin akreditasyonu uzatılmıyor

Alman Stern dergisi: Türkiye muhabirimizin akreditasyonu uzatılmıyor

0
0

Haftalık Stern dergisi Türkiye muhabiri Raphael Geiger’in akreditasyonunun uzatılmadığını açıkladı. Dergi gerekçenin, “Cumhurbaşkanına hakaret” olduğunu duyurdu.

Almanya’nın haftalık Stern dergisinden yapılan açıklamada, “Elimize geçen haberlere göre Türk hükümetinin muhabirimize Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasında bulunduğunu öğrendik” denildi. Atina’dan haber geçen Geiger ise suçlamanın kendisini hayrete düşürdüğünü, somut olarak hakaretten neyin kastedildiğini bilmediğini söyledi.

Deutsche Welle’nin haberine göre, Türkiye’den konuya ilişkin şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Stern dergisi muhabiri Geiger Türkiye, Yunanistan ve Ortadoğu üzerine haberler hazırlıyor. Muhabirin Türkiye’deki akreditasyonunun yenilenmemesi öncesinde İstanbul’dan Atina’ya geçmesinin planlanmış olduğuna dikkat çekildi.

Yıllık verilen akreditasyonlar ile yabancı muhabirlerin Türkiye’de çalışma izinleri düzenleniyor. Stern muhabiri, Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi’ne Aralık ayının başında 2017 için için yaptığı akreditasyonu uzatma başvurusunun geri çevrilmemiş olduğunu vurguladı.

Powered by themekiller.com