Home Haber Anadolu lisesi müdürü duyurdu: Kız ve erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecek
Anadolu lisesi müdürü duyurdu: Kız ve erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecek

Anadolu lisesi müdürü duyurdu: Kız ve erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecek

0
0

Konevi Anadolu Lisesi’nde okul müdürü, kız ve erkek öğrencileri ayrı sınıflarda eğitim almaları kararı aldı. Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a çağrıda bulundu.

Konya’da bir anadolu lisesinin sitesinde yayınlanan duyuruda 2017-2018 eğitim-öğretim yılında kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda eğitim göreceğine dair bir duyuru yayınlandı.

Konevi Anadolu Lisesi’nin internet sitesinde altında müdür Ö. Faruk Özarslan imzası bulunan bir duyuru yayınlandı. Duyuruda “Okulumuz 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren kız-erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecektir” ifadeleri yer aldı.

Okulun sitesinde ilk olarak anasayfada “Velilere duyuru” notuyla yayınlanan bu duyuru daha sonra kaldırıldı. Ancak sitenin fotoğraf galerisinde ise hâlâ duruyor.

Sitede yazan bu duyuruyu paylaşan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Dünya bilimle uğraşırken bizim okul müdürleri kız ve erkek öğrencileri ayırmakla meşgul” diye yazdı.

Powered by themekiller.com