Home Haber Berkin Elvan davasının 2’nci duruşmasında Gülsüm Elvan fenalaştı
Berkin Elvan davasının 2’nci duruşmasında Gülsüm Elvan fenalaştı

Berkin Elvan davasının 2’nci duruşmasında Gülsüm Elvan fenalaştı

0
0

Gezi Parkı direnişi sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin davanın ikinci oturumu görülüyor. Sanık polisin SEGBİS bağlantısı sırasında Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan fenalaştı.

Gezi Parkı Direnişi sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümüyle ilgili davanın ikinci oturumu bugün Çağlayan’daki İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gürülmeye başladı.

Sanık polisin SEGBİS bağlantısı sırasında Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan fenalaştı.

“ÇOCUĞUMUN FERMANINI YAZAN KİŞİDİR KENDİSİ”

Duruşma öncesi adliye önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında konuşan Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan şunları söyledi:

Bugün bizi yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ben sözlerime bu ülkenin en tepesindesi insanın sözleriyle başlamak istiyorum. Bir konuşmasında demişti ki ‘Dünyada bu çocuk gündemde, anılıyor” diye. Berkin Elvan’ın bugün ikinci duruşması. Ben ayrıca o kişiyi tanımadığımı defalarca söyledim. Çünkü benim çocuğumun fermanını yazan kişidir kendisi. Bizim adliye sarayında duruşma savcısıyla o kadar mücadele ettimki, iğneyle kuyu kazar gibi ben burada hukuk, adalet aradım. Niçin aradım. Berkin Elvan nezdinde adı altında Türkiye çocukları için aradım. Türkiye’de yaşayan halklar için, kardeşlerim için aradım. En kısa zamanda bu adalet arayışımız yerine gelir. Bu ülkenin temel taşları yerine oturacak. Bugün bir adalet arayışına çalışacağız. Şuan ülkenin ana muhalefet partisinin genel başkanı Adalet için yürüyor. Biz de boş sarayda adalet arayacağız.

Bugün Berkin Elvan davası örnek teşkil etsin. Umarız ülkemizde hukukun, adaletin, barışın, kardeşliğin hep birlikte yaşamanın sevincini yaşarız diye düşünüyorum.

Powered by themekiller.com