Home Haber Bingöl ve Diyarbakır’da çatışma: 6 şehit
Bingöl ve Diyarbakır’da çatışma: 6 şehit

Bingöl ve Diyarbakır’da çatışma: 6 şehit

0
0

Bingöl’ün Karlıova İlçesi Cehennem Ormanları’nda ve Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lıları etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonlarda beş asker şehit oldu.

Karlıova’da Cehennem Ormanları’nda bulunan PKK’lıları etkisiz hale getirmek için güvenlik güçlerinin iki gün önce başlattığı hava destekli operasyonlar sürüyor.

Operasyon kapsamında bugün PKK’lıların araziye tuzakladığı mayının patlaması sonucu Afyonkarahisarlı uzman çavuş Kerim Üye şehit oldu.

Bölgede güvenlik güçleri ile PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. Cehennem Ormanları’nda dün çıkan çatışmada geçici köy korucuları İdris Demir ile Tarık Aydemir şehit olmuştu.

Diyarbakır’da 4 şehit

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’ lılarla çıkan çatışmada 4 askerin şehit olduğu, 8 askerin de yaralandığı bildirildi.

Şehit sayısı 5’e yükseldi

Diyarbakır Lice’de PKK’lıların üs bölgesine düzenlediği roketatar ve silahlı saldırıda şehit olan askerlerin sayısı 5’e yükseldi.

Saldırıda yaralanan 8 askerden, durumu ağır olan ve Diyarbakır Asker Hastanesi’nde tedavi altında bulunan bir asker, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Saldırıda yaralanan 7 askerin tedavisi Asker Hastanesi’nde sürüyor.

Powered by themekiller.com