Home Haber Bingöl’de çevik kuvvet aracına saldırı; 6 polis şehit
Bingöl’de çevik kuvvet aracına saldırı; 6 polis şehit

Bingöl’de çevik kuvvet aracına saldırı; 6 polis şehit

0
0

Bingöl’de havalimanında koruma görevi yapan Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı midibüsüne teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 6 polis şehit oldu, 4 polis de yaralandı.
BİNGÖL merkeze 15 kilometre mesafede bulunan havalimanı yolunda, seyir halinde bulunan çevik kuvvet aracına saat 17.45 sıralarında teröristlerce bombalı saldırı düzenlendi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Bingöl’de kent merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Havalimanı yolunda Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı midibüsün geçişi sırasında, saat 17.45’de büyük bir patlama meydana geldi. Bingöl kent merkezinden de duyulan patlamada, zırhlı polis servis aracı büyük hasar gördü. Araçta bulunan ve sayıları tam olarak tespit edilemeyen yaralı polisler, olay yerine çağrılan ambulanslarla Bingöl’deki hastanelere kaldırıldı. Patlamayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

6 POLİS ŞEHİT OLDU, 4 POLİS YARALANDI

Bingöl’e 15 kilometre mesafede bulunan havalimanında koruma görevi yapan Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı midibüse, kent merkezine dönerken, saat 17.45 sıralarında teröristler daha önceden yola park ettikleri bomba yüklü aracı patlattı.

Bingöl kent merkezinden de duyulan patlamada polis servis midübüsünde bulunan 5 polis olay yerinde şehit olurken, yaralanan 3’ü ağır 5 polis memuru ise ambulanslarla Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 1 polis memuru daha şehit oldu. 2’si ağır 4 polis memurunun tedavisi devam ediyor.

YARALI POLİSLER ELAZIĞ’A GÖTÜRÜLDÜ

Bingöl’de Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı servis midibüsüne bombalı araçla düzenlenen ve 6 polis memurunun şehit olduğu saldırıda yaralanan 4 polisten durumu ağır olan 2’si helikopter ile Elazığ’a götürüldü. Fırat Üniversitesi kampüs alanına inen helikopterdeki yaralı polis memurları Ferit Akgün ile Hasan Tendik amblanslarla Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Yaralı polislerden biri sedye ile götürülürken “vatan sağolsun” diye bağırdı. (DHA)

Powered by themekiller.com