Home Haber Boğaziçi’nde bomba karmaşası
Boğaziçi’nde bomba karmaşası

Boğaziçi’nde bomba karmaşası

0
0

Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan şüpheli araç hareketliliğine ilişkin gelen bilgiler kafaları karıştırdı. Öte yandan, çekiciye yüklenen otomobil, detaylı incelenmek üzere Üsküdar Emniyet Müdürlüğü’ne ait alana götürüldü.

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüsü otoparkında şüpheli bir aracın olduğu ihbarı üzerine polis alarma geçti. Kampüse çok sayıda polis ekibi sevk edilerek güvenlik önlemi alındı.

AA’ya göre bomba düzeneği bulundu

Yapılan incelemenin ardından Anadolu Ajansı şüpheli araçta bomba düzeneği yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiğini duyurdu.
AA’nın haberinde, “BÜ kuzey yerleşkesinin otoparkında şüpheli bir otomobilin bulunduğu istihbaratını alan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, olay yerine gitti.

Otoparkta yapılan aramada şüpheli aracı bulamayan polis ekipleri, kampüs çevresinde uygulama başlattı. Polis helikopteri de arama çalışmasına destek verdi.

Ekiplerin çalışması sonucu beyaz renkli otomobil kampüste park halinde bulundu. Araçtaki aramada, bomba düzeneği yapımında kullanılan malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Polis ekiplerinin araçtaki incelemesi sürüyor” İfadeleri kullanıldı.

Üniversite: Bomba düzeneği yok

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün akademisyenlere gönderdiği mesajda ise ihbarın asılsız olduğu ve aramalarda bir şey bulunamadığı duyuruldu.

Açıklama şöyle:

Emniyet güçleri Kuzey Park binası otoparkındaki araç ile ilgili kampüsteki incelemelerini tamamlamıştır. Bu ilk incelemeler sonucunda bomba ihbarının asılsız olduğu, ayrıca araçta bomba düzeneği vb. tehlike arzeden bir durum olmadığı emniyet mensupları tarafından ifade edilmiştir.

Ne olmuştu?

Geçen günlerde Boğaziçi Üniversitesi’nde şüpheli araç paniği yaşanmıştı. Üniversiteden yapılan açıklamada, “bomba ihbarı”nın asılsız olduğu ancak araçta “bomba düzeneği” bulunduğu ifade edilmişti.

Araç emniyette

Çevre emniyeti alındıktan sonra bomba imha ekiplerinin saat 15.00 sıralarında başlayan çalışması saat 19.30’a kadar devam etti. Çekiciye yüklenen otomobil, detaylı incelenmek üzere Üsküdar Emniyet Müdürlüğü’ne ait alana götürüldü.

Powered by themekiller.com