Home Bidebunudinle ÖZEL – Deniz Türkali: Vicdanı olmayan siyaseti ben anlamıyorum
ÖZEL – Deniz Türkali: Vicdanı olmayan siyaseti ben anlamıyorum

ÖZEL – Deniz Türkali: Vicdanı olmayan siyaseti ben anlamıyorum

0
0

Açlık grevindeki eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için sanatçılar da devrede. RS FM‘de Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle Programına katılan sanatçı Deniz Türkali, ” Vicdanı olan herhangi bir insanın bu durum karşısında kayıtsız kalmasının mümkün olamayacağını düşünüyorum” dedi.

Eğitimciler, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, Kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edilmelerinin ardından göreve iade edilmeleri için başladıkları açlık grevinde 120 günü geçen hafta geride bıraktılar. Tutuklu bulundukları cezaevinde sağlık durumları giderek kötüleşen iki eğitimci için bir grup sanatçı geçen hafta bir günlük sembolik açlık grevi yaptı. Bu sanatçılardan biri de Deniz Türkali idi.

Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle Programı’na katılan Deniz Türkali, iki eğitimcinin durumunu görüşmek için İçişleri Bakanı ve Başbakan’a başvurduklarını ama bir yanıt alamadıklarını belirterek, “İki genç insanın gözünüzün önünde eriyip gittiğini, ölüme yattığını göre göre insan nasıl rahat uyur? Buna karşı duyarsız kalmak nasıl mümkün oluyor ben bunu anlamıyorum. Bir an önce bu işe bir çözüm bulmak lazım. Bu çözümün doğrudan devletten gelmesi gerekiyor. Bu arkadaşların önce serbest bırakılması ondan sonra oturup bir konuşma ortamı, anlaşma ortamı sağlanması lazım” diye konuştu.

Deniz Türkali siyasilere sitemini şu sözlerle sürdürdü:
“Bu kadar vicdansızlığa inanamıyorum. Hergün artan vicdansızlığı anlamam çok zor. Bu bir vicdan sorunu. Açık söylemek gerekirse vicdanı olmayan siyaseti ben anlamıyorum, anlamak istemiyorum.”

Powered by themekiller.com