Home Haber Erdoğan’ın huzurunda eğilen AYM Başkanı’ndan açıklama: O fotoğraf gerçeği yansıtmıyor
Erdoğan’ın huzurunda eğilen AYM Başkanı’ndan açıklama: O fotoğraf gerçeği yansıtmıyor

Erdoğan’ın huzurunda eğilen AYM Başkanı’ndan açıklama: O fotoğraf gerçeği yansıtmıyor

0
0

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, 30 Ağustos kabulünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde eğildiği görülen fotoğraf karelerine ilişkin açıklama yaptı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, 30 Ağustos resepsiyonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “huzuruna” çıktığı sırada çekilen fotoğraf konusunda açıklama yaptı.

Arslan, “O fotoğraf gerçeği yansıtmıyor. Üzerinde çalışılmış, kadraj oyunuyla manipülasyonun bir örneği” dedi. “O kare sayın Cumhurbaşkanı ile normal bir tokalaşma. Ben bunu şahsıma ve sayın Cumhurbaşkanı’na haksızlık olduğunu düşünüyorum” diyen AYM Başkanı, “Ben meslek hayatım boyunca Allah’tan başka hiçbir gücün önünde eğilmedim eğilmem de” ifadelerini kullandı.

Ancak AYM’nin internet sitesine yüklenen görüntülerde AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın, çok konuşulan o karedeki gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eğilerek selamladığı görülüyor.

Zühtü Arslan’ın 30 Ağustos’taki fotoğrafını Anadolu Ajansı servis etmişti. Zühtü Arslan’ın Erdoğan’ın önünde eğildiği fotoğrafını pek çok yurttaş tepki göstermişti.

Powered by themekiller.com