Home Haber Harran’da ‘tank durduran Erdoğan’ anıtı yapıldı
Harran’da ‘tank durduran Erdoğan’ anıtı yapıldı

Harran’da ‘tank durduran Erdoğan’ anıtı yapıldı

0
0

Şanlıurfa’nın Harran ilçesine 15 Temmuz gecesini anlatan bir anıt dikildi. Anıtta, bir tank ve tankın etrafında duran, üstüne çıkan vatandaşları temsil eden figürler ve tanka ‘dur’ işareti yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan heykeli yer alıyor.

İlçeye giriş ve çıkış yapanların rahatlıkla görebileceği şekilde dikilen anıta, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi tankın üzerine çıkan vatandaşların figürleri konuldu.

Tankın karşısında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heykeli konuldu. Erdoğan, anıtta, tankın namlusunun önünde sağ eliyle dur işareti yaparken görülüyor.

‘O geceyi unutturmayacak’

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, 15 Temmuz gecesi ikinci Kurtuluş Savaşını veren Türk milletinin, yıllar boyu hafızalardan silinmeyecek bir destana imza attığını belirterek, “Biz de diktiğimiz bu anıtla milletimizin yazdığı büyük destanı ölümsüzleştirmek istedik. Şehrin girişine diktiğimiz anıt, Harran’a gelip gidenlere o geceyi unutturmayacak. Ülkemize yapılan ihaneti, hainlere karşı bir ve beraber olmanın ne kadar önemli olduğunu bizlere her daim hatırlatacak” dedi.

Powered by themekiller.com