Home Medya Hayko Bağdat, ‘Tek kişilik bişey’ dediği Salyangoz gösterini anlattı
Hayko Bağdat, ‘Tek kişilik bişey’ dediği Salyangoz gösterini anlattı

Hayko Bağdat, ‘Tek kişilik bişey’ dediği Salyangoz gösterini anlattı

0
0

Hayko Bağdat okurlarına bir müjde… Köşe yazılarında ve sosyal medya da kendine has bir üslubuyla tanıdığımız Hayko, Haykoca bir sohbet için  BKM Mutfak ’ta sahneye çıkacak. Kimliği dolayısıyla maruz kaldığı ayrımcılık hikâyelerini bu kez izleyiciler önünde anlatacak. “Stand-up değil, tek kişilik bi şey” diye tanımladığı Salyangoz’u ilk kez RS FM’de Yavuz Oğhan’dan bidebunudinle programında anlattı.

“İstanbul içindeki bütün kimliklerle beraber yaşama alışkanlığını kitaplardan filmlerden öğrenmiş bir insan olmayarak, bu mahallenin çocuğu olarak; bütün renklerin bütün bir arada yaşanmışlıklarla beraber ayrımcılıklarına maruz kalan birisi olarak bütün mecraları kullanmaya çalıştım. Her mecrayı bir enstrüman olarak görüyorum.  Bu trajik algıyla kavga ettim. Hayat bütün bu meselelerde her zaman trajik değil. Bazen de trajikomik devam etti. Toplumun beraber yaşama kültürünü unutmuş kimlikler arasında yerli yabancılık meselesi söz konusu oldu çoğu zaman.  İşin siyasi kavgasını başka mecralarda verirken aklıma çıkıp sahnede anlatmak geldi. Hızlandırılmış oyunculuk kursu alıp, yazılmış metini oynama değil bu Biraz sohbet tadında bir şey”

Hayko Bağdat’ın 6 Mart’ta ilk kez perde açacağı Tek Kişilik Bi Şey: Salyangoz  13- 27 Mart’ta aynı yer ve saatte devam edecek.

Powered by themekiller.com