Home Haber HDP, AK Parti ve MHP ile bayramlaşmayacak
HDP, AK Parti ve MHP ile bayramlaşmayacak

HDP, AK Parti ve MHP ile bayramlaşmayacak

0
0

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), Ramazan Bayramı’nda AK Parti ve MHP’yi ziyaret etmeyeceği öğrenildi.

Siyasi partilerin bayramlaşma programları netleşti. İki yıldır AK Parti ve MHP ile bayramlaşmayan HDP, bu bayramda da iki partiye bayram ziyaretinde bulunmama kararı aldı. Alınan bilgilere göre; HDP son bir kaç bayramda yaptığı gibi sadece CHP, DSP ve Saadet Partisi’ni ziyaret edecek. Aynı şekilde HDP’ye de DSP, CHP ile Saadet Partisi temsilcileri bayram ziyaretinde bulunacak. Ziyareti gerçekleştirecek heyette yer alacak isimler ise henüz netleşmedi.

Dihaber’in aktardığına göre, 26 Haziran Pazartesi günü gerçekleşecek olan bayramlaşma programında HDP’nin kabul heyeti ilk olarak CHP’yi ardından DSP ve son olarak Saadet Partisi heyetini kabul edecek. Heyet kabulleri sırasında bir heyette aynı saatlerde söz konusu partileri ziyaret edecek.

Öte yandan partilerin genel başkanlarının bayram programları da netleşti. 4 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bayramı Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde karşılarken, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan İstanbul’da, Başbakan Binali Yıldırım memleketi Erzincan’da, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara’da olacak. “Adalet” yürüyüşü kapsamında Ankara’dan İstanbul’a yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bayramı, yürüyüş güzergahında karşılayacak.

Powered by themekiller.com