Home Haber Kılıçdaroğlu 23. günde AP’ye seslendi: Biz sizden de adalet istiyoruz
Kılıçdaroğlu 23. günde AP’ye seslendi: Biz sizden de adalet istiyoruz

Kılıçdaroğlu 23. günde AP’ye seslendi: Biz sizden de adalet istiyoruz

0
0

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 23. gününde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye kararına ilişkin olarak “Buradan AP’ye seslenmek isteriz, biz sizden de adalet istiyoruz” dedi.

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrası başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’ 23. gününe girdi. Yürüyüş önmcesi konuşan Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye kararına ilişkin olarak “Buradan AP’ye seslenmek isteriz, biz sizden de adalet istiyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“AB’ye üyelik konusunda Türkiye ile ilişkilerin askıya alınması yönünde rapor kabul edildi. Buradan AP’ye seslenmek isteriz, biz sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değil ki, AB ile ilişkilerin askıya alınması değil, daha tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Umarım ilişkilerin yönünde bir karar alırlar, bu da bizi memnun eder. Adalet sadece Türkiye için değil, bütün insanlık için geçerli bir durumdur.”

Powered by themekiller.com