Home Haber Kılıçdaroğlu: Adalet, adalet, adalet
Kılıçdaroğlu: Adalet, adalet, adalet

Kılıçdaroğlu: Adalet, adalet, adalet

0
0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a doğru “adalet” yürüyüşüne başladı.

Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davası kapsamında 25 hapis cezası alıp tutuklanmasını protesto etmek amacıyla başlattığı “adalet” yürüyüşü için geldiği Güvenpark’ta açıklamalarda bulundu.

Saat 11.00’de Güvenpark’a gelen Kılıçdaroğlu, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganıyla karşılandı.

“Bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Bir dikta yönetimiyle. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür gibi, her uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye adalet ya gelecek, ya gelecek. Söyledim, eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce biz ödeyeceğiz. Bu ülkenin geleceği için hep beraber mücadele etmek zorundayız. Bu yürüyüşün bir siyasi partiyle ilgisi yok. Hapishaneleri tıka basa dolu olan bir ülkede barış olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede huzur olmaz. Adalet, adalet, adalet. Biz Türkiye’de kendi topraklarımızda bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Biz dikta istemiyoruz, darbecileri istemiyoruz, 20 Temmuz darbesini yapanları istemiyoruz” açıklamasında bulundu.

‘DÜŞÜNMESİ GEREKEN İNGİLİZLER’

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yürüyüş öncesinde yaptığı açıklamada, “Bütün Türkiye’yi dünyaya duyuracağımız adalet yürüşümüze çağırıyoruz. Bugün burada adalet yürüşünü başlatıyoruz. Hayır bileşenlerini ve adalet arayışında olan herkesi davet ediyoruz” dedi.

Milletvekili Eren Erdem, “Gandhi tuz yürüyüşünü başlatmıştır. Düşünmesi gereken İngilizlerdir” derken, genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ise, “Bu yürüyüşün nerede sonuçlanacağı belirsiz” şeklinde konuştu.

MAÇKA PARKI’NDA ‘ADALET NÖBETİ’

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından dün duyurusu yapılan ‘adalet nöbeti’ için Maçka Demokrasi Parkı’nda da polis yığınak yaptı. İçeri girenlerin üzerleri arandı. Parkın içindeki büyük havuz meydanına platform kuruldu. ‘Nöbet’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı yürüyüşün İstanbul’da sona ermesine kadar gece gündüz sürmesi bekleniyor.

 

Powered by themekiller.com