Home Haber Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu için düzenlenen törene katıldı: Asıl failler kimler?
Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu için düzenlenen törene katıldı: Asıl failler kimler?

Kılıçdaroğlu Uğur Mumcu için düzenlenen törene katıldı: Asıl failler kimler?

0
0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu’nun ölümünün 24. yılı dolayısıyla Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu’yu evinde ziyaret ederek, Uğur Mumcu Sokağı’nda düzenlenen törene katıldı.

Uğur Mumcu’nun suikasta uğradığı alandaki anma törenine, sevenlerinin ve çok sayıda vatandaşın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu ve çocukları Özge Mumcu ile Özgür Mumcu katıldı.

Mumcu ailesi ve CHP lideri Kılıçdaroğlu, Faili Meçhuller Anıtı’na karanfil bıraktıktan sonra Uğur Mumcu’nun anıtına geçip, orada da karanfillerle birlikte yaktıkları mumları bıraktı. Tören, Mumcu anısına saygı duruşunda bulunulmasıyla son buldu.

Kılıçdaroğlu, tören alanında ayrılırken gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

Uğur Mumcu kalpaksız kuvayi milliye. Bir devrimcidir. Özgürlükten demorasiden yana gazetecidir. Katledilşinin 24. yılında anıyoruz. Anmaya devam edeceğiz. Böylesine önemli bir ismi kaybetmenin acısını yaşıyoruz.

Basın ve bilim dünyasının önemli bir sisimdi. Ve hala bekliyoruz. Katilerini arkasında kimler vardı? Asıl failler kimler? Bulunacağı sözü verilmişti. Ama bu söz tutulmadı.

Kılıçdaroğlu’ndan Kurtulmuş’un ‘referandum’ açıklamasına tepki

Kılıçdaroğlu, Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un “Referandumdan ‘Evet’ çıkarsa terörün sesi kesilir” açıklamasıyla ilgili “Bu, ‘Şu anda terörü biz destekliyoruz’un itirafıdır. Eğer gerçekten olay böyleyse bugünkü terörün kaynağı bu hükümettir. Numan Kurtulmuş gibi birisinin kalkıp, bu itirafı 80 milyonun önünde yapmış olması son derece hazindir, son derece utanç vericidir” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kurtulmuş’un açıklamasının talihsiz bir itiraf olduğunu savunarak, şunları söyledi:

“Bu, ‘Şu anda terörü biz destekliyoruz’un itirafıdır. Yani sürekli terörü besliyoruz, terör örgütlerine göz yumuyoruz. İnsanlar ölüyor, insanlar katlediliyor. Eğer bizi seçerseniz, başkanlık rejimini, tek adam rejimini getirirseniz terör bitecek’ anlamına geliyor. Bu itiraftır. Bu çok talihsiz bir itiraftır. Eğer gerçekten olay böyleyse bugünkü terörün kaynağı bu hükümettir. Bunu da Hükümet Sözcüsü, açıkça itiraf etmiştir. Çok üzgünüm. Böyle bir lafı asla duymak istemezdim. Numan Kurtulmuş gibi birisinin kalkıp, bu itirafı 80 milyonun önünde yapmış olması son derece hazindir, son derece utanç vericidir”

Kurtulmuş ne demişti?

“Aman şu referandumda evet çıkmasın’ diye terör örgütlerini de kullanarak Türkiye’de bir korku atmosferi oluşturabilirler, halkı canından bezdirecek bir noktaya getirebilirler. Bununla ilgili her türlü tedbirlerimizi alıyoruz. Allah’ın izniyle referandumda büyük oranda ‘evet’ çıktıktan sonra da bu terör örgütleri, hiçbir şekilde sesi soluğu çıkmayacak noktaya gelirler. Bu motivasyonlarını da kaybederler”

Powered by themekiller.com