Home Haber Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna silahlı saldırı, çatışma çıktı
Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna silahlı saldırı, çatışma çıktı

Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna silahlı saldırı, çatışma çıktı

0
0

Artvin’e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Ardanuç ilçesi yakınlarında ateş açıldı. Kılıçdaroğlu’nun korumaları da ateş açanlara karşılık verdi, çatışma çıktı. CHP’li kaynaklar ise Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna saldırı olmadığını, güzergahı üzerinde çatışma çıktığını belirtti.

Kıloıçdaroğlu’nun durumunun iyi olduğu bildirildi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin programını gerçekleştirmek için uçakla Kars’a geldi. Buradan karayoluyla Artvin’in Şavşat ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, ilçe merkezinde halka hitap etti.

Artvin’e gitmek üzere yola çıkan CHP konvoyu, Ardanuç İlçesi yakınlarına geldiğinde, konvoya ateş açıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve konvoyda bulunanların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun korumaları hemen harekete geçerek karşılık verdi. Korumaların ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Olay yerine zırhlı polis araçları ve ambulanslar sevk edildi.

Güvenlik güçleri ateş açanların yakalanması için çalışma başlattı.

Yaşananların ardından program iptal edilerek konvoyun Şavşat’a dönmesi kararı alındı

Öte yandan CHP’li kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik bir saldırı olmadığı, konvoy güzergahında bir çatışma çıktığı belirtildi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Kemal Kılıçdaroğlu konvoyun önünden sık sık silah sesleri duyduk. Ön tarafta yaralılar olduğu belirtiliyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun durumunun iyi olduğu belirtiliyor” açıklaması yaptı.

Bu arada Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından biri saldırı olmadığını güzergâhta konvoyun geçişi sırasında çatışma çıktığını ifade etti.

CNN TÜRK yayınına bağlanarak bilgi veren CHP’li Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve konvoyda bulunanların durumunun iyi olduğunu söyledi. Tekin, “Özel Harekatçıların olması belli ki bölgede bir sıkıntı olmasıyla ilgili istihbarat bilgisi alındığını gösteriyor” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, saldırıya ilişkin şunları söyledi:

“Genel başkanımızın bugün Artvin’de belediye açma töreni ve vatandaşlarla buluşması vardı. Ormanlık alandan kendisine ateş açılmış. Korumalar karşılık vermiş. Genel başkanı güvenli bir bölgeye almışlar ama çatışma devam ediyormuş. Yaralı yok. Biz de şu anda sinyal kesiciler kullanıldığından ulaşmakta güçlük çekiyoruz. Önemli olan herhangi bir üzücü olay yaşanmaması ama vahim bir tabloyu ortaya koyuyor.”

Kılıçdaroğlu: İyiyim

CNN Türk yayınına bağlanan Kılıçdaroğlu, “Şu anda benim açımdan bir sorun yok, Kara Yolları Bölge Müdürlüğü binasındayım. Umarım güvenlik güçleri açısından da bir can kaybı olmaz” açılmalasını yaptıç

Powered by themekiller.com