Home Haber Mehmet Şimşek:Halkbank’ın arkasındayız
Mehmet Şimşek:Halkbank’ın arkasındayız

Mehmet Şimşek:Halkbank’ın arkasındayız

0
0

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İstanbul Portföy tarafından gerçekleştirilen toplantıda katılımcıların ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Şimşek, Halkbank Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’de tutuklanmasıyla ilgili soruya ilişkin, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Halkbank hala kontrolü devlette olan bir banka. Türkiye Varlık Fonuna devrettik ama sonuçta devlet bir bütündür. Devlet olarak biz bankamızın arkasındayız. Bankanın başarılı bir şekilde bugüne kadar olduğu gibi reel sektörümüze, esnafımıza destek olma kabiliyetini devam ettirmesi noktasında ne gerekiyorsa yapacağız. Onun için dava risk iştahını, yatırımcı talebini ve maliyetleri ne yönde etkiler zamanla bakacağız. İşin özü bu. Adalet Bakanlığımız dosyayı inceledi. Gerek bankamızın gerek bağımsız denetim kuruluşunun gerek Adalet Bakanımızın yaptığı incelemeler Halkbank’ın hiçbir işleminin küresel normlara aykırı olmadığını net bir şekilde ortaya koyuyor. Bakacağız, göreceğiz ama banka bizim. Bu ülkenin önemli bir değeri. Bankamızın arkasındayız.”

Powered by themekiller.com