Home Haber Milli Eğitim Bakanlığı dayağı ‘terbiye’ saydı
Milli Eğitim Bakanlığı dayağı ‘terbiye’ saydı

Milli Eğitim Bakanlığı dayağı ‘terbiye’ saydı

0
0

Milli Eğitim Bakanlığı Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde meydana gelen bir öğrenciye şiddet olayında öğretmen hakkındaki dayak iddialarını terbiye etmek diyerek geçiştirdi, soruşturmaya izin vermedi.
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kuran dersi öğretmeninin 11 öğrenciye üç yıldır fiziksel şiddet uygulamasıyla ilgili şikayetleri değerlendiren Milli Eğitim, dayak iddialarına ‘terbiye’ dedi, soruşturma açılmasını engelledi. Geçtiğimiz günlerde 11 öğrencini, kendilerine üç yıldır fiziksel şiddet uygulandığını ileri sürerek, öğretmen Halil Ç.’yi şikayet etmişti.

Evrensel’de yer alan habere göre, soruşturmanın ardından Milli Eğitim’in dayağa ‘terbiye ve disiplin’ dediği belgeler de ortaya çıktı. Öğretmen Halil Ç’nin öğrencileri “terbiye etmek” için dövdüğünü belirten Milli Eğitim raporu, Bayramiç Kaymakamlığına gönderildi. Raporda, “Halil Ç. adlı Kuran dersi öğretmeninin disiplini sağlamak ve öğrenci başarısını artırmak için ikaz amaçlı şiddet uyguladığı, aşırıya kaçmadığı” öne sürüldü ve soruşturma izni verilmedi.

Powered by themekiller.com