Home Haber Milli Savunma Bakanından bedelli askerlik açıklaması: Harp cephesinde yeni bir gelişme yok
Milli Savunma Bakanından bedelli askerlik açıklaması: Harp cephesinde yeni bir gelişme yok

Milli Savunma Bakanından bedelli askerlik açıklaması: Harp cephesinde yeni bir gelişme yok

0
0

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlikle ilgili soruları yanıtladı, klasikler arasında yer alan “Batı Cephesinde yeni bir şey yok” filmine göndermeyle yanıt verdi: “Harp cephesinde yeni bir gelişme yok” dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı ve bedelli askerlikle ilgili, “Garp cephesinde yeni bir gelişme yok” dedi.

Bakan Işık, Güneydoğu sınır hattındaki askeri birliklerdeki Mehmetçik ile sahur ve iftar programlarında bir araya geldiklerini söyledi. Mehmetçiğin moralinin üst seviye olduğuna dikkati çeken Işık, sınır güvenliğine ilişkin çalışmalar kapsamında “Entegre Sınır Güvenliği Sisteminde teknolojinin tüm imkanlarından faydalanacağız. Aselsan, Havelsan ve diğer özel sektörün temsilcilerinden… Örnek uygulamayı ortaya koyacağız ve oradaki asker, polis, jandarmadan aldığımız beslemeye göre sınır güvenlik sistemini tüm bölgede yaygınlaştıracağız” dedi.

Işık, bedelli askerlikle ilgili sorulara da Erich Maria Remarque’ın kitabından sinemaya uyarlanan ve klasikler arasında yer alan ünlü filmi “Batı Cephesinde yeni bir şey yok” filmine göndermeyle yanıt verdi. Işık, bedelli askerlikle ilgili Milli Savunma Bakanlığı cephesinde yeni bir gelişme olmadığının altını çizerek, “Harp cephesinde yeni bir gelişme yok” dedi.

Suriye’nin kuzeyinde muhalif gruplar arasında çatışmaların var olduğu söylentilerine de değinen Işık, orada büyük bir olayın olmadığını söyledi.

Powered by themekiller.com