Home Haber Müezzinoğlu: ‘Hayır’ diyenlere ‘Keşke biz de ‘Evet’ verseydik’ dedirteceğiz
Müezzinoğlu: ‘Hayır’ diyenlere ‘Keşke biz de ‘Evet’ verseydik’ dedirteceğiz

Müezzinoğlu: ‘Hayır’ diyenlere ‘Keşke biz de ‘Evet’ verseydik’ dedirteceğiz

0
0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘partili cumhurbaşkanlığı’ referandumunda ‘Hayır’ oyun veren yurttaşlara “Keşke biz de ‘Evet’ verseydik” dedirteceklerini söyledi.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre kampanya sürecinde bazı gecikmeler ve yanlışlar yaşandığı için ‘Evet’ oranının yüzd 51.4’te kaldığını belirterek, “Bundan sonraki hedefimiz, referandumda ‘Evet’ veren tek bir kişiyi pişman etmemek. Ayrıca ‘Hayır’ veren milyonlarca insanı da ‘Keşke bir biz de ‘Evet’ verseydik’ dedirtecek bir sorumluluğumuz var” dedi.

‘Tek adam, rejim değişikliği gibi iddialar etkili oldu’

Anayasa değişikliği paketinin Meclis’ten geçtikten sonra 15 günlük bir ara verildiğini kaydeden Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Paket, Meclis’ten geçtikten sonra, 15 günlük bir ara söz konusu oldu. Bir boşluk oluştu. Orada teknik bir hata yaptık, o boşluğu bırakmasaydık, paketi anlatmak için daha fazla zamanımız olabilirdi. Bu süreçte, negatif bir dalga oldu. Hemen peşinden gelen tek adam, rejim değişikliği gibi iddialar, parlamento ortadan kalkacak gibi negatif propaganda etkili oldu.”

Powered by themekiller.com