Home Haber Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı
Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı

Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı

0
0

Sanatçı Barış Atay, Muğla Dalyan’da hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle jandarma tarafından gözaltına alındı. Atay’ın gözaltı gerekçesi Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in şikayeti olduğu belirtildi.

Barış Atay’ın avukatı Efkan Bolaç ilk yaptığı açıklamada Barış Atay’ın ifade için İstanbul’a getirilmesini beklediklerini ve hakkındaki suçlamanın şu an netliğe kavuşmadığını söylemişti. Avukat Bolaç ilerleyen dakikalarda yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirdi ve Atay’ın, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in şikayeti üzerine gözaltına alındığını aktardı. Şikayetin nedeninin bir tweet olduğunu ifade etti.

Anadolu Ajansı Barış Atay’ın yüzünü buzladı

Anadolu Ajansı, Barış Atay’ın gözaltı haberini yüzü buzlanmış bir fotoğrafıyla abonelerine servis etti. AA haberinde şu ifadelere yer verdi:

“Sinema ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, Muğla’nın Ortaca ilçesinde gözaltına alındı. Bir soruşturmayla ilgili ifade vermeye gitmediği gerekçesiyle Dalyan Mahallesi’nde kaldığı otelde, jandarma tarafından gözaltına alınan Barış Atay’ın (36), işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Atay, 22 Kasım 2013’te “Redhack” soruşturması kapsamında polis tarafından gözaltına alınmış, 3 gün sonra serbest bırakılmıştı”

BARIŞ ATAY’IN HAYATI

Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, 22 Eylül 1981 yılında Almanya’nın Wilhelmshaven şehrinde dünyaya geldi. Almanya doğumlu olan genç oyuncu, 1999 yılına kadar Antakya’da yaşadı. 18 yaşını doldurduktan sonra üniversite için yolu Adana’ya düşen Barış Atay, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başladı ancak öğreniminin son yılında tiyatroya olan düşkünlüğü ve yeteneğinden dolayı okulu bıraktı ve İstanbul’a giderek Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitenin tiyatro bölümünden mezun oldu.

Hacı ve Şöhret adlı dizilerin yanı sıra Kavuk ve Zincirbozan adlı filmlerin kadrosunda yer alan Barış Atay, Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Saffet karakteriyle geniş kitlelere ismini duyurdu. 8 Mart 2013’te meslektaşı Beste Sultan Kasapoğulları ile nikah masasına oturdu.

Powered by themekiller.com