Home Bidebunudinle ÖZEL – Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye yanıt: Gelip yürüyüşümüze katılırsa başlangıcı da sonucu da kendi görür
ÖZEL – Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye yanıt: Gelip yürüyüşümüze katılırsa başlangıcı da sonucu da kendi görür

ÖZEL – Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye yanıt: Gelip yürüyüşümüze katılırsa başlangıcı da sonucu da kendi görür

0
0

CHP’nin başlattığı Adalet Yürüşü hakkında yaptığı açıklamalarda kendisini sert bir şekilde eleştiren Devlet Bahçeli’ye RS FM’de Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle’de cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Sayın Bahçeli gelip bizim yürüyüşümüze katılırsa başlangıcı da, sonucu da kendisi görür” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıl hapis cezası istemiyle tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP olarak ellerinde ‘adalet’ yazılı pankartla Ankara’dan İstanbul’a adalet için yürüyeceklerini duyurdu. Ardından CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde Ankara’dan İstanbul’a uzanacak Adalet Yürüşü’ne başladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüşü hakkında sosyal medya hesabında paylaşımlarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Atalarımız boşuna söylememiş, akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş. Adalet yolda bulacağımız kayıp eşya, yürürken ayağımıza takılacak bir gömü değildir. Bunu bilmemek ise cehalettir. 15 Temmuz’da doğan milli mukavemeti yıkmak, parlayan millet direncini kırmak ve rövanşını almak için bugünkü yürüyüş kurgulanmıştır. Ankara’dan İstanbul’a adalet için yürümeye kalkan Sayın Kılıçdaroğlu ya kullanılmakta ya da ülkemize kurulan tuzağın aktif katılımcısıdır. Merak ediyorum ki, İstanbul’dan karşı bir yürüyüş başlarsa karşılaşma ve buluşma noktası neresi ve nasıl olacaktır?” açıklamasında bulundu.

Devlet Bahçeli’nin Adalet Yürüyüşü açıklamasına Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle’de cevap veren Kılıçdaroğlu: “Sayın Bahçeli gelip bizim yürüyüşümüze katılırsa başlangıcı da, sonucu da kendisi görür. Erdoğan’dan talimat alan ben değilim, Erdoğan’dan talimat alanlar bunu düşünmeli. Erdoğan’dan alınan talimata göre hareken edenler kimin kullanıp kullanılmadığının kararını vermeli” sözleriyle dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

LEVENT GÖK: “BAHÇELİ İFLAS ETMİŞ BİR SİYASETÇİDİR, ASIL BAHÇELİ AKP TARAFINDAN KULLANILIYOR”

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ise, Adalet Yürüyüşü hakkında Devlet Bahçeli’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımları Bidebunudinle’de çarpıcı bir şekilde eleştirerek: “Devlet Bahçeli’nin artık kendi partisi içerisinde dahil bir tutarlılığı ve hükmü kalmamıştır. Bu siyasetçi iflas etmiş bir siyasetçidir. Bu söylediklerinin tümünü reddediyoruz. Cevap vermeye dahil tenezzül edilecek konular değildir. Adalet arayışında bizim muhatabımız iktidardır. Devlet Bahçeli’ye ne oluyor da kalkıp bunları söylemeye çalışıyor? Devlet Bahçeli’nin ‘Kemal Kılıçdaroğlu kullanılıyor ‘ cümlesini ona geri iade ediyorum. Devlet Bahçeli AKP tarafından kullanılıyor. Devlet Bahçeli’ye cevap vermeye tenezzül bile etmeye gerek yok” ifadesini kaydetti.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: “ADALETİN OLMADIĞI YERDE ZULÜM OLUR”

CHP’li Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattıkları Adalet Yürüşü’nün ilk gününü geride bırakmalarıyla ilgili değerlendirmede bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “Haklı olduğumuz için, arkadaşlarla birlikte kalabalık bir grupla kararlı bir şekilde yürüyüşümüzü tamamladık. Şu anda dinleniyoruz, yarın sabah tekrar yürüyüşümüze devam edeceğiz. Adalet Yürüyüşü’ne toplumun her kesiminden katılanlar var. Bu bizi mutlu ediyor. Bu yürüyüş bir partinin yürüyüşü olarak algılanmamalı mesajı verdik. Bir parti bayrağı da yok, en önde yürüyen kişi Türk bayrağı taşıyor. Adaletin haksızlığa uğradığını düşünen değişik grup ve değişik siyasal görüşlerden vatandaşlar, pek çok kadın, erkek yaşlı genç bu yürüyüşe katıldılar. Bu yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Gerçekten adalet konusunda şikayeti olan çok fazla insan var. Seslerini çıkaramıyorlar, konuşamıyorlar, avulat tutacak paraları yok ve bu insanlar bu yürüyüşe destek veriyor. Adaletin olmadığı bir yerde devlet olmaz, adeletin olmadığı bir yerde barış olmaz, adalet’in olmadığı bir yerde huzur olmaz, adaletin olmadığı bir yerde zulüm olur. Ben bir görev üstlendim ve bu görevi kararlılıkla dile getireceğim. Bu ülkede hepimizin adalete ihtiyacı var. Görüşlerimiz farklı olabilir, kimliklerimiz farklı olabilir ama biz kendi ülkemizde huzur ve barış içinde yaşamak istiyoruz. Eğer birisi yargılanacaksa adil ve adaletli bir ortamda yargılanmalı” diye belirtti.

“BERBEROĞLU’NUN TUTUKLANMASIYLA SEÇMENİN TEMSİLİ DE MAHKUM EDİLDİ”

CHP’nin de milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasını desteklemesiyle ilgili, ‘Pişman mısınız’ sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu: “Dokunulmazlık konusunda herhangi bir pişmanlık söz konusu değil. Burada önemli olan anayasa mahkemesi kararları bağlamında milletvekilleri yargılanır ama milletvekilleri tutuklanamaz. Neden tutuklanamaz çünkü millet seçti ve seçilen milletvekilinin o milleti temsil hakkı var. Tutukladığın andan itibaren kendisine oy veren kitlenin, seçmenin temsilini de mahkum etmiş oluyorsunuz” dedi.

“YÜRÜYÜŞÜMÜZ BİTSE DE ADALETİN GERÇEKLEŞMESİ KONUSUNDAKİ ÇABAMIZ DEVAM EDECEK”

Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Bu yürüyüş Enis Berberoğlu’nun tutuklu olduğu Maltepe Cezaevinde’mi bitecek, yoksa HDP’li Selahattin Demirtaş’ın tutuklu olduğu Edirne Cezaevine kadar devam mı edecek?’ sorusuna cevap vererek: Yürüyüşümüzün belki son gününde bu konuda bir karar çıkacak. Bu karar çerçevesinde yürüyüşümüzü ya Silivri’ye kadar yapacağız ya da Maltepe’de keseceğiz. Ama yürüyüşümüzü Maltepe’de de kessek, Silivri’de de kessek adalet konusunda arayışımız ve adaletin gerçeklemesi konusundaki çabamız devam edecek” açıklamasında bulundu.

Powered by themekiller.com