Home Bidebunudinle ÖZEL – Özgür Özel: Artık muhalefet yapmak da tarifeye bağlandı
ÖZEL – Özgür Özel: Artık muhalefet yapmak da tarifeye bağlandı

ÖZEL – Özgür Özel: Artık muhalefet yapmak da tarifeye bağlandı

0
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Grup Başkan Vekili midir ne karın ağrısı’ diye niteleyerek sert sözlerle yüklendiği CHP Milletvekili Özgür Özel, “Kendisi artık gündem belirleyemiyor, çünkü Türkiye’nin gündemi Adalet Yürüyüşü. Bu yüzden önümüze çukurlar kazıyor. Ama biz onun polemik çukuruna düşmeyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Beştepe’de esnafa verdiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada konuyu gündeme getirmiş, Özgür Özel’in kendisi hakkında “3 buçuk milyar serveti var” dediğini ve bu iddiayı hakaret kabul ederek 100 bin liralık tazminat davası açtığını söylemişti.

RS FM‘de Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açtığı davayı değerlendirdi.
Özel, sekiz gün önce Meclis Genel Kurulu’nda Meclis TV yayında değilken AK Parti Grup Grup Başkan Vekili ile aralarında geçen bir tartışmada, “Erdoğan, liderliğinin ilk günlerinde bütün servetinin parmağındaki yüzükten ibaret olduğunu söylüyordu, aradan geçen zamanda bu kadar serveti nasıl yaptı sen ekonomistsin açıklayabilir misin” dediğini ve 3 buçuk milyar sözünün de bu tartışma sırasında geçtiğini söyledi. Sözlerinin hakaret içermediğini belirten Özgür Özel, Tayyip Erdoğan’ın amacının dava açmak değil gündem belirlemek olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“Cumhurbaşkanı’nın asıl derdi Adalet Yürüyüşü. Kendisi gündem belirleyememekten rahatsız. Çünkü Türkiye’nin gündemini Adalet Yürüyüşü belirliyor. Bu yüzden bizi polemik çukuruna çekmek istiyor. Ama onun polemik çukuruna düşmeyeceğiz.
Bunlar geldikten sonra önce sağlık, sonra yollar köprüler parayla oldu şimdi muhalefet yapmayı da tarifeye bağlayacak. Muhalefeti paralı hale getirdi. Şimdi ben dersem ki Cumhurbaşkanı bir yüzükten bu serveti nasıl yaptı 100 bin lira, diktatör dersem 50 bin lira, bilmemne dersem 25 bin lira. Berber tarifesi gibi tarife oluşturmaya çalışıyor. Biz hiçbir baskıyla susmadık parayla da susmayacağız.”

Servet iddiası üzerinden açılan davanın sonuçlarından asıl Erdoğan’ın korkması gerektiğini anlatan Özgür Özel, bu davanın özellikle bazı yurt dışı para bağlantılarını açığa çıkarabileceğini belirtti.
Erdoğan’ın hiçbir yerde haber bile olmamış 3 buçuk milyar servet tartışmasını iftar yemeklerinde gündeme taşıdığını söyleyen Özel, “Beyefendi almış bu sözü oradan bütün Türkiye’ye duyuruyor. Neden? Çünkü güçlü bir polemik alanı açmak istiyor. Vallahi hapırsa da köpürse de bu adalet yürüyüşü sürecek ve gündem olmaya devam edecek” diye konuştu.

Özgür Özel, Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle Programı’nda Adalet Yürüyüşü ile ilgili soruları da yanıtladı. Atılan her adımın bir mihenk taşına dönüştüğünü belirten Özel, “Sonunda bir milyon kişi mi olur, 2 milyon mu olur, 200 bin mi olur bilinmez ama biz bu yürüyüşü müthiş bir finalle taçlandıracağız” dedi.

Powered by themekiller.com