Home Bidebunudinle ÖZEL – Selin Sayek Böke Adalet Yürüyüşü İçin: Geç hiçten iyidir
ÖZEL – Selin Sayek Böke Adalet Yürüyüşü İçin: Geç hiçten iyidir

ÖZEL – Selin Sayek Böke Adalet Yürüyüşü İçin: Geç hiçten iyidir

0
0

Kemal Kılıçtaroğlu’nun başlattığı Ankara’dan İstanbul’a Adalet Yürüyüşü’ne katılan CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, telefonla RS FM‘de Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına katıldı. 16 Nisan Referandumu sonrasında CHP’deki Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yarımcılığı ve Parti Sözcülüğü görevlerinden istifa eden Böke, Adalet Yürüyüşü eylemi için, “Geç hiçten iyidir” dedi.

Toplum artık geleceğe dair daha umutlu

Adalet Yürüyüşü’nün İstanbul il sınırına ulaştığı 23. günde Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle Programı’na konuşan Selin Sayek Böke yürüyüşün geleceğe dair umutları arttırdığını anlattı:
“Her atılan adım 10 adıma bedel. Çünkü cesaretin bulaşıcı olduğu çok açık gözüküyor. Bu artan özgüven de büyük bir umut ve yarına dair aydınlıkların geleceği inancını çok arttırmış vaziyette. Buraya ulaşmış olmak çok güzel. Geleceğe dair çok çok pozitif bir his yaratıyor.”

Parti yönetiminde olduğu dönemde, “Siyaset normalmiş gibi hareket edebileceğimiz bir zemin yok. Normal siyasetin kanalları tıkanmış vaziyette, biz siyasetçilere düşen de toplumu içine alabilecek yeni siyasi kanalları açmak” dediğini hatırlatan Böke, bugün atılan adımın o siyasi kanalları açmak yönünde çok iyi bir başlangıç olduğunu söyledi.

 

Atılan adımın kıymetini küçümsememeliyiz

Bugün gelinmiş olan siyasi adımı önemli bulduğunu ve desteklediğini belirten Selin Sayek Böke, Pazar günkü mitingin bu başlangıç adımının sonu olacağını, siyaset üstü bu yolculuğun ne yapılması gerektiğini, toplumun neye aç olduğu ve bundan sonra neye katılacağını gösterdiğini belirtti.

Böke, “Böyle bir hamle 16 Nisan Referandumundan sonra yapılsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyor musunuz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:
“Geç hiçten iyidir. Bir adım atıldı. Bu adımın kıymetini asla küçümsememeliyiz. Keşke dün atılsaydı demek, bugün atılmış olmasının değerini azaltmamalı. Ama şunu söyleyeyim bugün toplumun göstermiş olduğu bu katılım, destek o gün ortaya koyduğum itirazın ne kadar doğru olduğunu da bence zaten gösteriyor. Bu açıdan şahsi bir haklılıktan ziyade, Türkiye’nin o gün ihtiyacını doğru tespit eden bir siyasi itiraz ve o itirazın ne kadar geçerli olduğunu gösteren kalabalıklar bana sorarsanız yarının umudu.”

Powered by themekiller.com