Home Haber TBMM Başkanı: Che denen eşkıya benim gencimin yakasında, göğsünde olamaz
TBMM Başkanı: Che denen eşkıya benim gencimin yakasında, göğsünde olamaz

TBMM Başkanı: Che denen eşkıya benim gencimin yakasında, göğsünde olamaz

0
0

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Che Guevara’nın resimlerinin Türk gençlerinin tişörtlerinde olmaması gerektiğini söyledi. Kahraman, Che’yi tanımlarken “eşkıya” ifadesini kullandı.

İsmail Kahraman, gençlere kendi tarihlerinin öğretilip, sevdirilmesi gerektiğini belirterek Kübalı efsane devrimci Che Guevara’ya yüklendi: “Küba’da faaliyette bulunan bir eşkıya, katil kişilik benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz.”

Kahraman sözlerine şöyle konuştu: “Devlis var. Yani Liseli Devrimciler. Che Guevara’nın gömleklerini giymişler. Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı. Bağı yok benimle. Köküm bir değil. Tarihim bir değil. Benim kendi tarihim ve insanlarım var. Onlarla övüneceğim. Garip. Fatih’i dünya tanıyacak ama Türkiye tanımayacak.”

Daha önce de yeni anayasayla ilgili fikirlerini ifade eden Kahraman, “Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım” demişti.
Kahraman’ın Che ile ilgili sözlerine sosyal medyadan ilk tepkiler gelmeye başladı:


Powered by themekiller.com