Home Teknoloji TRT bandrolü telefon fiyatlarını uçurabilir
TRT bandrolü telefon fiyatlarını uçurabilir

TRT bandrolü telefon fiyatlarını uçurabilir

0
0

Daha önce sadece radyo ve televizyon alıcısı olan cihazlarda kullanılan bandrol uygulamasının kapsamı genişletildi.

İnternet üzerinden radyo ve televizyon izleyebilen tüm cihazlara TRT bandrolüalma şartı geliyor. Daha önce sadece radyo ve televizyon alıcısı olan cihazlarda kullanılan bandrol uygulamasının kapsamı genişletildi.

Bugün yayınlanan Resmi Gazete’de Bakanlar Kurulu kararı ile artık dahili alıcısı olmasa da internet bağlantısı yoluyla radyo ve televizyon yayınlarını alabilen tüm cihazlardan da TRT bandrolü alınacağı ve alıcısı olsun olmasın internete bağlanan cep telefonunun TRT bandrolü uygulamasına tabi tutulacağı belirtildi.

Teknolojioku’nun haberine göre yayınlanan değişiklikle birlikte daha önce yüzde 6 olan dahili alıcısı olan cep telefonlarındaki bandrol ücreti oranı yüzde 7’ye yükseltildi. Dahili alıcısı olmayan ancak internet bağlantısı ve uygulama aracılığıyla radyo ve televizyon yayınlarını izleyebilen cep telefonları için ise bandrol ücreti oranı yüzde 6 olarak açıklandı.

Bu karar ile artık bilgisayardan otomobildeki radyo ve televizyon izlenebilen tüm cihazlarda TRT bandrolü yer alma zorunluluğu bulunacak. Bununla birlikte TRT bandrolü olan cihazlarda maliyet artacağı için bu cihazlarda fiyat artışı olması bekleniyor.

Powered by themekiller.com