Home Haber TSK’dan ‘beraat’ açıklaması: Sevincinizi paylaşıyoruz!
TSK’dan ‘beraat’ açıklaması: Sevincinizi paylaşıyoruz!

TSK’dan ‘beraat’ açıklaması: Sevincinizi paylaşıyoruz!

0
0

Genelkurmay Başkanlığı beraatle sonuçlanan casusluk davasının ardından yaptığı açıklamada, “söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancın sürekli olarak muhafaza edildiğini, kararlarla birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerin haklılığının tekrar ortaya çıktığını” açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, kamuoyunda farklı isimlerle adlandırılan, sonrasında sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen davaların beklendiği şekilde beraat ile sonuçlandığını ve söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancın sürekli olarak muhafaza edildiğini, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerin haklılığının tekrar ortaya çıktığını açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; “Kamuoyunda farklı isimlerle adlandırılan, sonrasında sahte delillerin kullanıldığı ortaya çıkan ve süreç içerisinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını derinden üzen davalar beklendiği şekilde beraat ile sonuçlanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; hukukun üstünlüğüne saygının gereği ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamaların hakkaniyete uygun neticeleneceğine olan inancımız sürekli olarak muhafaza edilmiş, verilen beraat kararları ile birlikte bu yöndeki inanç ve beklentilerimizin haklılığı tekrar ortaya çıkmıştır. Alınan bu kararlar çerçevesinde, beraat eden personelimizin, ailelerinin ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının sevincini yürekten paylaşır, kendilerine sağlıklı ve mutlu günler dileriz.”

Powered by themekiller.com