Home Kültür-Sanat Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları
Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları

Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları

0
0

15 dile çevrilen romanlarının yanı sıra ‘Kumdan Kaleler’ ve ‘Atlas’ gruplarının solisti olarak tanınan Tuna Kiremitçi, çok özel bir projeyle dinleyiciyle buluşuyor.

Her ay farklı bir sanatçıyla, kendisine ait şarkıları seslendirecek olan Tuna Kiremitçi, bu şarkıların videolarını ilk kez YouTube’da paylaşacak. Bir başka deyişle, her ay bir single yayımlayacak.10 aylık bir albüm maratonu!

Bu ilginç yolculuk sonradan ‘Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları’ adı altında, Pasaj Müzik etiketiyle bir albümle müzikseverlerin beğenisine sunulacak. Her ay başka bir bestesiyle dinleyicisiyle buluşacak Tuna Kiremitçi, projenin ilk şarkısı “Uçmak İstiyorsan”ı alternatif müziğin güçlü seslerinden Pamela ile seslendirdi. Şarkı ayrılmış iki modern çağ âşığının sitemini dokunaklı bir dille anlatıyor. ‘Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları’ yolculuğu Özge Fışkın, Gonca Vuslateri, Öykü Gürman gibi önemli sanatçıların eşliğinde sürecek. Projede Kiremitçi’nin yeni şarkılarının yanı sıra daha önce Müslüm Gürses, Ajda Pekkan, Haluk Levent gibi isimlerce seslendirilmiş besteleri de yer alacak.

Kiremitçi geçtiğimiz ay yaptığı açıklamayla romancılık kariyerini noktaladığını, sanat hayatını asıl mesleği müzik ve şiirle sürdüreceğini belirtmişti. “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” bu modern şehir ozanının seyir defteri.

Dream TV

Powered by themekiller.com