Home Haber Uğur Işılak: ilk defa Batı’ya boyun eğmeyen bir lidere sahibiz
Uğur Işılak: ilk defa Batı’ya boyun eğmeyen bir lidere sahibiz

Uğur Işılak: ilk defa Batı’ya boyun eğmeyen bir lidere sahibiz

0
0

Batı’nın Suriye’de, Libya’da istediği gibi hareket ettiğini ancak Türkiye’de bunu yapamadığını söyleyen Şarkıcı Uğur Işılak, “Ülkemizde ilk defa Batı’ya boyun eğmeyen bir lidere sahibiz” yorumunu yaptı

Batı’nın son 10 yıldır Türkiye’ye karşı çifte standart uyguladığını iddia eden Uğur Işılak Akşam gazetesinden Tuğba Kalçık’a konuştu:

“Batı’daki bazı medya kurumları Türkiye ve Cumhurbaşkanımıza yönelik kasıtlı olarak karalama yapıyor. Çünkü ülkemizde ilk defa Batı’nın istediği gibi siyasetine yön vermeyen, onlara boyun eğmeyen bir lidere sahibiz. Erdoğan onların istediği gibi davranan bir lider değil” dedi.

“Esas diktatörlüğü Ortadoğu’da kendisi yapıyor Batı’nın”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizin menfaati ve yararı doğrultusunda karar alan bir lider olduğu için hedef haline geliyor. Batı, Suriye’de, Mısır’da, Irak’ta, Libya’da istediği gibi hareket etti ama Türkiye’de bunu yapamıyor. Geçmişteki siyasetçiler Amerika ve Avrupa’nın birçok isteğine olumlu yanıt verdi, onların politikalarıyla uyumlu davrandı. Ama Erdoğan bu zinciri kırdı. Erdoğan’ın, şımarık Batı’ya yönelik dik duruşunu çok doğru buluyorum. İstediği gibi davranmayınca da Batı medyası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a diktatör diyor. Esas diktatörlüğü Ortadoğu’da kendisi yapıyor Batı’nın. Türkiye’nin çıkarlarının korunması için yeni bir anlayışla sivil toplum kuruluşlarının Batı’da çok daha etkin bir çalışma ağı oluşturması gerektiğini düşünüyorum.

Powered by themekiller.com