Home Haber Üsteğmen Nazlıgül’ün annesi: Kızıma cinsel içerikli mesajlar gönderdiler
Üsteğmen Nazlıgül’ün annesi: Kızıma cinsel içerikli mesajlar gönderdiler

Üsteğmen Nazlıgül’ün annesi: Kızıma cinsel içerikli mesajlar gönderdiler

0
0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ cuntasınca hazırlanan sözde “sıkıyönetim” listesinde “göreve devam” diye belirtilen Tümgeneral Mehmet Cahit Bakır hakkında dava açıldı. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğramasından sonra kaçarken Dubai’de yakalanan Bakır hakkında hazırlanan iddianamede çarpıcı ayrıntılara yer verildi.

Sabah’ın haberine göre, iddianamede, Bakır’ın Kayseri 12. Hava Ana Ulaştırma üs Komutanı olduğu dönemde intihar eden üsteğmen Nazlıgül Daştanoğlu olayındaki rolüne dikkat çekildi.

“KIZIMA KUMPAS KURDULAR”

İddianamede tanık sıfatıyla ifadesine başvurulan acılı anne Nevin Tuna Daştanoğlu, “Kızıma kumpas kurdular. Bilgisayarına cinsel içerikli mesajlar gönderdiler. Meslekten ihraç ettiler. Kızımın intiharının tek sebebi Cahit Bakır ve ismini zikrettiğim komutanlarıdır” dedi.

İddianamede yer verilen gizli tanık ifadesinde ise, “Eniştem Yarbay İ.C. bana Cahit Bakır’ın Fetullah Gülen’i tanıdığını söyledi. Gülen’in Bakır’ı zengin bir kızla evlendirdiğini anlattı” dedi.

Karaca ile irtibat

HTS kayıtlarına göre General Bakır’ın kardeşlerinin Mustafa Bakır ve İhsan Bakır’ın FETÖ çatı davası sanıklarından firari Hidayet Karaca, İrfan Yılmaz, Selman Kuzu Tuncay Delibaşı’yla görüşmeler yaptıkları kaydedildi.

‘Gülen onu çok seviyordu, zengin kızla evlendirdi’

Aynı iddianameden Türkiye gazetesinin yaptığı habere göre ise, iddianamede, Bakır’ın darbe girişimi gecesi ABD ile Türkiye arasındaki irtibatı sağladığı belirtildi. Ancak, Bakır ifadesinde “Bu iddia doğru değildir. Ben TSK içerisindeki Fetullahçı yapılanmayı bilmem” diyerek kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. İddianamede, Bakır’ın, “Kaçma gibi bir planınım olmadı. İstersem sorumluluğunda bulunan uçaklarla istediğim dış ülkeye kaçabilirdim” sözlerine ise tanık ifadesi ile yanıt verildi.

‘NATO ÜLKESİ DİĞER ÜYELERİN HAVA ARAÇLARIYLA BULUNDUĞU ÜLKEYİ TERK EDEMEZ’

Tanık Osman Başıbüyük, bir dönem görev yaptığı NATO’daki prosedürü şöyle anlattı:

“Bakır’ın Afganistan’daki NATO birlik komutanı olarak oradaki Türk Birliği dışında NATO üyesi başka bir ülkenin birliklerine görev tanımı dışında emir komuta verme yetkisi bulunmamaktadır. Kendisinin NATO bünyesi kapsamında orada bulunan NATO ülkesi diğer üyelerin hava aracıyla bulunduğu ülkeyi terk edemez.”

MASAK tarafından yapılan araştırmada Bakır’ın FETÖ’nün Bulgaristan’da faaliyet gösteren Drujba (Dostluk) Okulları’na Ziraat Bankası Sofya şubesindeki hesabına 684 dolar para aktardığı belirlendi. İddianamede ayrıca, Bakır’ın hem kendi hem de eşinin ailesi tarafından FETÖ’yle irtibatlı kişilere yönelik para transferi gerçekleştirdikleri kaydedildi.

İddianamede, FETÖ içerisinde abisinin ‘Enes’ kod adlı Kemal Turhan’ın olduğunu söyleyen gizli tanık ifadesinde darbeci Bakır’ın örgütle bağlantısını şöyle anlattı:

“1990 yılında Harp Okulları’nda o dönem uçuş öğretmenim olan Bakır’la uçtuk. Ancak kustuğumdan dolayı Kara Harp Okulu’na geçtim. Eniştem emekli Tabip Yarbay İ.C.’e durumu anlattım. O da bana Cahit Bakır’ın Fethullah Gülen’i tanıdığını söyledi. Gülen’in kendisini ve ailesini çok sevdiğini, Bakır’ı zengin bir kızla evlendirdiğini söyledi. Eniştem benim hakkımda Bakır’la görüşmüş. Bakır kendisine ‘Keşke haberim olsaydı, kamptan geçirirdim. Gülen’in cemaat üyelerinin veya kendilerine yakın kişilerin pilot olmasına önem veriyor’ demiş.”

Powered by themekiller.com