Home Teknoloji Yeni Zelanda Havayolları, yolcularına ‘artırılmış gerçeklik’ gözlüğü dağıtacak
Yeni Zelanda Havayolları, yolcularına ‘artırılmış gerçeklik’ gözlüğü dağıtacak

Yeni Zelanda Havayolları, yolcularına ‘artırılmış gerçeklik’ gözlüğü dağıtacak

0
0

Yüzüklerin Efendisi karakterlerinin rol aldığı uçuş güvenliği videosuyla geçtiğimiz yıllarda adından söz ettirmeyi başaran Yeni Zelanda Havayolları, yakın geleceğin en popüler teknolojisi olacak gibi görünen artırılmış gerçekliği uçuşlarına entegre edeceğini duyurdu. Yolcularını memnun etmek için yeni yollar arayan şirket, kabin ekibine artırılmış gerçeklik gözlükleri verecek ve bu yolla görevliler ile yolcular arasındaki iletişim çok daha kolay sağlanacak

Microsoft’un HoloLens’lerini takacak olan kabin görevlileri, gözlüğün ekranında uçuş süresi, konum, saat dilimi, hava durumu ve servis isteği gibi bilgileri anlık olarak görebilecek. Bunun yanı sıra her bir yolcunun profil bilgileri, son uçuş noktası, kimlerlerle seyahat ettiği, yemek tercihleri, alerjileri ve sağlık risklerine ilişkin bilgilere de gözlük üzerinden ulaşılabilecek.

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojisinin havayolu endüstrisinde ilk kullanımı olmasa da Yeni Zelanda Havayolları’nın girişimi, yakın vadede pek çok şeyin değişeceğinin bir göstergesi. Bir sonraki aşamada uçak içi eğlence sistemlerinin koltuk arkasına sabit ekranlar olmaktan çıkıp, sanal gerçeklik gözlüklerine entegre olacağını söylemek mümkün.

Powered by themekiller.com